Knihkupectví Kanzelsberger je tu s Vámi již 33 let!

O nás

O nás

více

Kanzelsberger – knihy po všech stránkách

Společnost Kanzelsberger je největším českým knižním řetězcem provozujícím v současnosti 59 knihkupectví v Praze a dalších městech České republiky. Zaměstnává okolo 320 pracovníků.

33 let s námi

Firmu založil v roce 1990 pražský knihkupec Jan Kanzelsberger jako rodinný podnik. První provozovnou se stalo tradiční knihkupectví Orbis na rohu Václavského náměstí a Štěpánské ulice, které v těchto prostorách funguje nepřetržitě od roku 1922. V průběhu 90. let se společnost rozšiřovala o další pobočky v Praze.

V roce 1998 společnost otevřela první Dům knihy v České republice - velkoplošné knihkupectví o rozloze 2000 m2 v Praze na Můstku. V roce 2000 pak bylo otevřeno velkoplošné knihkupectví Zlatý anděl ve stejnojmenném objektu architekta Jeana Nouvella. Od roku 2001 společnost rozšířila svou působnost i mimo Prahu a postupně začala otevírat knihkupectví v dalších českých městech.

Najdete nás třeba už i ve vašem městě

V současnosti společnost Kanzelsberger provozuje 7 knihkupectví v Praze, nejnověji v Centru Stromovka na Praze 7."

Mimo Prahu pak společnost Kanzelsberger provozuje siť dalších knihkupectví od velkých měst jako jsou Brno, Ostrava, České Budějovice, Plzeň nebo Olomouc až po řadu dalších měst s populací od 10 000 obyvatel. Všechna knihkupectví nabízejí svým zákazníkům stejný standard a profesionální servis od objednávkových služeb přes poskytované slevy a zákaznický věrnostní klub.

Naše služby – vaše spokojenost

Společnost Kanzelsberger staví svou obchodní filosofii na široké nabídce sortimentu knih. Naše databáze čítá přes 60 000 titulů a díky objednávkové službě jsme schopní zajistit i specializované publikace. Abychom mohli poskytovat co nejkvalitnější služby zákazníkům, společnost Kanzelsberger pravidelně školí své zaměstnance v prodejních a jiných technických dovednostech. Na svůj vzdělávací program získala v letech 2010 – 2012 grant z Evropského sociálního fondu.

Co máme v plánu

Naši prodejní síť soustavně rozšiřujeme o další obchody. Uvítáme proto jakékoliv nabídky na možnost pronájmu obchodních prostor na frekventovaných místech v městech po celé ČR.

Volná místa

více

Přehled pracovních pozic, na které právě přijímáme zaměstnance, naleznete v aktualitách. Své životopisy můžete zasílat na info@kanzelsberger.cz.

Nabídněte nám obchodní prostory

více

Naši prodejní síť soustavně rozšiřujeme o další obchody. Hledáme proto vhodné prostory pro naše kamenné obchody. Máme zájem o frekventované třídy ve významných městech. Výjimečně se můžeme i podílet na rekonstrukci zajímavých prostorů. Nabídky zasílejte mailem na jkst@kanzelsberger.cz nebo poštou na adresu centrály.

Dotace z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost

více

Komplexní vzdělávání zaměstnanců ve společnosti Kanzelsberger

S ohledem na zlepšování svých služeb provádí společnost Kanzelsberger průběžné vzdělávání svých zaměstnanců. V rámci operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost společnost Kanzelsberger obdržela grant na další rozvoj tohoto programu po dobu příštích dvou let.

Cíl vzdělávání

Cílem vzdělávání je zvýšení odborné úrovně zaměstnanců na pozicích vedoucích, prodavačů či dalších odborných pracovníků a rozvoj jejich dalších schopností spojených s oborem. Projekt pomáhá k rychlejší adaptaci nově příchozích pracovníků a k jejich kvalitnějšímu zapracování. U stávajících pracovníků vytvoří prostor k prohlubování obchodních dovedností. Vytipovaným kandidátům také umožní získat kvalifikaci k postupu na funkci manažera prodejny. Program je veden v několika rovinách členěných podle typu pracovníků a úrovně zařazení:

Prodavači

 • absolvují nástavbové školení, jehož cílem je získat hlubší znalosti maloobchodní problematiky jako např. psychologie prodeje, prezentace zboží, efektivní komunikace či znalosti práce s informační technikou

Manažeři prodejen

 • absolvují nástavbové školení se zaměřením na techniky vedení lidí, řízení prodejny s cílem osvojit si znalosti potřebné k managementu středně velkých pracovních kolektivů a prodejen.

Projekt bude zahájen v průběhu září 2010 a předpokládá se, že potrvá nejméně do konce roku 2012. Náplň jednotlivých témat bude postupem času doplněna o případná aktuální témata dle potřeby účastníků.

Věříme, že i díky soustavnému vzdělávání pracovníků budeme schopni opět zdokonalit úroveň a kvalitu služeb nabízených zákazníkům.


Registrační číslo: CZ.1.04/1.1.02/35.00876
Doba realizace projektu: 1. červenec 2010 až 30. červen 2012

Cíle projektu

Hlavními cíli projektu jsou zejména zlepšení prezentačních dovedností, písemného projevu, telefonických hovorů, prodejních dovedností, posílení efektivní komunikace, zvládání emocí a zvýšení odborných znalostí zaměstnanců zadavatele.

Cílové skupiny

změstnanci zadavatele, především prodejci a vedoucí prodejen

Popis projektu

I. Prodejní akademie – část A

V rámci této aktivity proběhnou tyto semináře a proškolení:

 • Komplexní přístup k zákazníkovi
 • Merchandising
 • Efektivní prezentace produktů
 • Psychologie prodeje

I. Prodejní akademie – část B

V rámci této aktivity proběhnou tyto semináře a proškolení:

1. Základní trénink – prodejci
 • Typologie zákazníka
 • Efektivní prodejní komunikace
 • Verbální a neverbální prvky komunikace
 • Prodejní proces
 • Námitky a jejich překonávání
 • Konfliktní a vypjaté situace
 • Poskytujeme bezkonkurenční služby
2. Základní trénink – manažeři
 • Firemní kultura
 • Vedení lidí
 • Prodejní proces

II. Akademie pro vedoucí prodejen

V rámci této aktivity proběhnou následující semináře a tréninky:

 • Komunikační dovednosti pro pokročilé
 • Efektivní delegování
 • Obratná komunikace v konfliktních situacích
 • Efektivní delegování II

Vzdělávání PC dovedností

Základy práce s PC - MS Word, MS Outlook, MS Excel

Knihy Kanzelsberger úspěšně školí své zaměstnance

více

V průběhu letošního roku společnost Kanzelsberger pokračovala v prohlubování dovedností svých pracovníků. V rámci operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, jehož grantová podpora umožňuje další vzdělávání pracovníků společnosti, úspěšně absolvovalo některý z firemních tréninkových programů již 69 pracovníků firmy. Největší zájem zaměstnanci projevili o tzv. Prodejní akademii, která v několika samostatných tématech prohlubuje prodejní a další obchodní dovednosti velmi dobře využitelné právě v té nejdůležitější oblasti – obsluha a prodej.

Významná část manažerů prodejen byla též úspěšně proškolena v rámci Akademie pro manažery, která se zaměřuje na úskalí nižšího managementu s důrazem na praktický nácvik každodenních situací.

Noví zaměstnanci v rámci získávání potřebných znalostí pro práci v prodejnách procházejí základním tréninkem, v němž si osvojí základní prodejní postupy. Na tyto dovednosti naváže i praktický kurz zaměřený na využívání bibliografických databází, dnes v práci knihkupce naprosto nezbytných.

Loga ke stažení

více

Pouze níže uvedená užití loga jsou pro reprodukci přípustná. Firma Kanzelsberger si vyhrazuje právo neuhradit zakázku při nedodržení předepsané reprodukce loga.

Barevné složení loga:
červená Pantone 485 (CMYK: 0/95/100/0), modrá Pantone 273 (CMYK: 100/96/0/8)

Pro stažení loga ve formátech AI a EPS v CMYK i Pantone variantě klikněte na příslušný příklad použití na pozadí:

bílé pozadí
„logo_Classic_CMYK“
„logo_Classic_Pantone“
„logo_Grey“

šedé pozadí
„logo_Classic_CMYK“
„logo_Classic_Pantone“
„logo_Black“

tmavé pozadí
„logo_Red&White_CMYK“
„logo_Red&White_Pantone“
„logo_Grey&White

tmavé barevné pozadí
„logo_Red&White_CMYK“
„logo_Red&White_Pantone“
„logo_Grey&White“

pastelové pozadí
„logo_Classic_CMYK“
„logo_Classic_Pantone“
„logo_Black

červené pozadí
„logo_Grey&Blue_CMYK“
„logo_Grey&Blue_Pantone“
„logo_Black“

Všechny příklady použití, zobrazené na této stránce, si můžete také stáhnout ve formátech EPS, JPG a PDF.